Půjčovna lodí Jizera - Farma Klokočí - kánoe - rafty - Malá Skála
....
Půjčovna lodí Jizera
....
....
....

Půjčovna lodí Jizera

Domovská stránka Půjčovny Jizera: www.klokoci.cz
Rezervace lodí e-mailem: lode@klokoci.cz Nebo telefonicky: 601 540 540

Půjčovna lodí Klokočí na řece Jizeře

Plavba Českým rájem po řece Jizeře
Jizera je jedna z nejkrásnějších řek českého severu, protéká atraktivní oblastí pískovcových skalních měst - Chráněnou krajinnou oblastí Český ráj. Řeka má převážně pískovcové dno, proto je voda v Jizeře nádherně čistá. Z Podspálova až k Turnovu Jizera svižně teče - nečekejte žádné bahno ani stojatou vodu. Vodáctví na Jizeře nemá tak dlouhou tradici jako například na řece Sázavě, která byla v době, kdy vodáci-trempové zlatou řeku objevovali, z Prahy vlakem mnohem dostupnější než vzdálenější řeky. Dnes se však k nám na řeku Jizeru dostanete z pražského Černého mostu za čtyřicet minut autem. Avšak i přes snadnou dosažitelnost z velkých měst, si Jizera stále drží prim a nabízí klidné víkendy a mírný prázdninový provoz. Prostě voda, kde se dá v klidu vydechnout a relaxovat. V pracovním týdnu můžete být na Jizeře dokonce úplně sami, což se Vám na vyhlášených řekách s přeplněnými kempy stane maximálně v prosinci, když řeky zamrznou. Tak někdy ahoj u nás na Jizeře v Českém ráji.
Jizera na kánoi, raftu nebo kajaku
Jizera je poměrně širokou řekou a tak se můžete na plavbu vydat třeba i na raftu. Jelikož jde o klidnou vodu, jsou velké symetrické rafty, které máme v Půjčovně lodí Jizera - Farmě Klokočí vhodné především pro kolektivy s prťaty. Neposedné dětičky tak mají alespoň minimální prostor pro pohyb během plavby. Ostatním vodákům raději doporučíme moderní kánoe Samba, na kterých budou obratnější a rychlejší a vodácký výlet si užijí s fajn pocitem kormidelníků ovládajících skutečné lodě. Kajaky Bert od firmy Železný pak doplňují seznam půjčovaných plavidel pro singlíře.
....
Půjčovna lodí Jizera - rafty
....
....
Jizera - rafty
....
....
Rafty-Jizera
....
Trasy vodáckých výletů po Jizeře
Všechny typy lodí - kánoe, rafty i kajaky rozvážíme po celém toku Jizery. Tak si můžete libovolně zvolit, odkud a kam budete plout. Atraktivním úsekem je střední tok Jizery z Podspálova až po Mladou Boleslav. Někteří vodáci směřují po Jizeře od soutoku z Kamenící (Podspálov) přes Český ráj, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladou Boleslav, Benátky nad Jizerou až k samému soutoku s Labem u Lázní Toušeň. Když je dostatek vody vozíme naše lodě také na horní tok Jizery. Tady můžete ochutnat dravější Jizeru, která je na otevřené kánoi splavná od přítoku Jizerky v Horní Sytové až do Semil. Úsek Jizery mezi městem Semily a Podspálovem je sevřen do divoké těžké soutěsky, která není na otevřených lodích splavná. V těchto místech však vede podél řeky Riegrova stezka, po které se dá úsek překonat pěším výletem, zatímco Vám lodě autem převážíme za kopec.
....
Půjčovna lodí Jizera
....
....
Půjčovna lodí Jizera Klokočí
....
Půjčovna lodí Jizera - Klokočí - základna v Malé Skále
Stálou základnu naší Půjčovny lodí Jizera - Farmy Klokočí najdete na břehu řeky Jizery v obci Malá Skála. Přímo z naší louky tak můžete vyrazit na jeden z nejoblíbenějších úseků Jizery z Malé Skály do Dolánek, kde řeka protéká Chráněnou krajinnou oblastí Český ráj. Na tomto úseku řeky není žádný jez, voda tu svižně teče, ale přesto je dostatečně klidná na to, aby se po ní mohli vydat úplní začátečníci nebo rodiny s malými dětmi.
....
Půjčovna lodí Jizera - Plavba po Jizeře
....
....
Půjčovna lodí Jizera - Jizera v Malé Skále
....
....
Půjčovna lodí Jizera - kanoe Samba
....
....
Půjčovna lodí Jizera - kánoe Klokočí
....
....
Půjčovna lodí Jizera - lodě Klokočí
....